top of page
Ara
 • Yazarın fotoğrafıYoka System

YOGA UZMANLIK PROGRAMI

Güncelleme tarihi: 13 Eki 2021

yoga bilgisinin hayatınıza olumlu yönde dokunmasına izin verin. bu eğitimle bakış açınızı değiştirebilecek ve hayatın kontrolünü ele alabileceksiniz.Yoga nedir? Zor duruşları başarmak, bedeni şekilden şekile sokmak, değişik nefes teknikleri öğrenmek, uzun süre sabit oturup meditasyon yapmak, 'OM' okumak, turuncu giymek, Hindistan'da zaman geçirmek veya antik metinleri ezberlemek mi? Belki hiçbiri, belki hepsi... Bu tamamen bunları yaparken ki yaklaşımınıza bağlı! Bu programda bu sorunun cevabıyla ilgili aklınızda hiçbir soru kalmayacak.


yogaś-citta-vr̥tti-nirodhaḥ.” Yoga, citta'nın (bilinç alanı) vrrti'sinin (tanımlarının) nirodha'sıdır (bitiş süreci). PYS 1.2

Beden kontrol etmesi en kolay seviyedir, enerji kontrolü ve akıl kontrolü onun ötesindedir. Yoga aklın kontrolüdür. Aklını kontrol edebilen kimse zaten enerjisini de bedenini de istediği gibi yönlendiri.


Program içeriği

Yoga Alliance onaylı 200 saat Yoga Uzmanlık Programı.

 • Bu programı tamamladığınızda Hatha Yoga ve Vinyasa Yoga üzerine uzmanlaşmış olacaksınız. Bunun yanısıra Yin Yoga, Hamak Yogası, Ashtanga Yoga, Svastha Yoga olmak üzere her hafta bir ekol tanıtılacak ve fikir sahibi olmanız sağlanacak, böylece eğitim sonunda hangi yoldan devam etme konusunda zihniniz açık olacak ve zaman kaybetmeyeceksiniz.

 • Anatomi dersleri özellikle kas-iskelet sistemi üzerine kurulmuştur ve sık tekrar yapılır. Eğitim bittiğinde herkes hemen hemen tüm kemiklerin isimlerini büyük kas gruplarının isimlerini ve fonksiyonlarını öğrenmiş olur. Kinesiyoloji bilgisi sayesinde hangi duruşu tam olarak neden yaptığınızın bilincine varırsınız.

 • Her gün en az 1,5 saat yoga felsefesi öğretilir. Yoga’nın anlatıldığı ilk metinler baştan sona okunur. Raja Yoga, Bhakti Yoga, Karma Yoga ve Jnana Yoga tüm detaylarıyla anlatılır. Temelde ise Patanjali'nin yoga şuralarında anlatılan yoganın 8 basamaklı yolu üzerinde durulur.

 • 60 civarında temel asana detaylıca çalışılır. Bu derslerde hizalanma, asananın faydaları, yapılmaması gereken durumlar ve varyasyonları öğretilir.

 • İlk günden itibaren öğretme teknikleri anlatılır ve eşleştirmelerle başkasına öğretme yöntemleri üzerinde katılımcının pratik yapması sağlanır. Topluluk önünde kendinizi rahat hissetmiyorsanız bile eğitim sonunda rahatlıkla ders yaptıracak hale gelirsiniz.

 • Her hafta Pranayama, nefes teknikleri dersleri yapılır. Önce anlatılır sonra uygulanır ve daha sonra uygulatılması istenir.

 • Her hafta Meditasyon dersleri yapılır. Önce anlatılır sonra uygulanır ve daha sonra uygulatılması istenir.

 • Mudra, Bandha, Mantra, Chakra, Ayurveda, Kriya, Trataka gibi özel uygulamalar anlatılır ve uygulanır.

 • Bir yoga dersi nasıl planlanır tüm detaylarıyla anlatılır.

 • Eğitmenlerle birebir dersler bittikten sonra edinilen bilgilerin pekiştirilmesi için staj dersleri ücretsiz olarak Maya Yoga bünyesinde tamamlanabilir. Bu derslerde gözlemci, öğrenci, asistan ve eğitmen olarak ders takibi yapılması istenir.


Eğitimlerimizde bir çok eğitmenle tanışmave birlikte ders yapma fırsatı yakalayacaksınız. Biz büyük bir aileyiz ve sizin de aramıza katılmanızdan keyif alırız. Kendinize bir iyilik yapın ve eğitime katılın.


#yoga #yogaeğitimi #yogauzmanlıkprogramı #yogateachertraining #yogaeğitmenlikeğitimi #pranayama #meditasyon

78 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page